Кар'єра-центр - Одеський національний політехнічний університет

Agile проект для студентів ОНПУ

Компанія Sigma Software проводить Agile курс в вузах Харкова, Одеси та Львова.

Студенти збираються в команди, отримують завдання від свого ментора, фахівця компанії, працюють над проектом, а в завершенні курсу представляють демо своїх проектів.


У минулому році ми стартували курс зі значними змінами. Майже 100 студентів змогли взяти в ньому участь. В кінці грудня пройшли перші презентації, а зараз хлопці допрацьовують свої проекти, кожен з яких по-своєму цікавий.


Сьогодні ми розповімо про команду з Одеського національного політехнічного університету. Її учасниками стали:

  • Олександра Маришева
  • Тетяна Литвиненко
  • Георгій Булах
  • Андрій Балинський

Ментором виступив Денис Пишьев, senior software developer в Sigma Software.
Хлопці розробляли бібліотеку, яка забезпечує операції по створенню, обробці і зберіганню графів * в певному форматі. Продукт допомагає вирішити найбільш часті завдання: пошук в глибину і в ширину, мінімальні перерізи графа, пошук найкоротшого шляху, компоненти зв'язності, топологічна сортування, пошук мінімального остовного дерева.


«Свою роботу ми будували за методологією Agile, яка була для нас новою. Незважаючи на це, завдяки її интуитивности і гнучкості, ми змогли швидко в ній освоїтися, набрати темп роботи і сфокусувати зусилля членів команди на найважливіших завданнях », - ділиться Георгій Булах.
«Для реалізації проекту вибрали мову Java, бібліотеку Fastutil для компактификации представлення графів і Java Microbenchmark Harness для проведення бенчмарків. Також ми використовували Maven в якості інструменту автоматичного складання проекту, Sonar для перевірки якості коду і TeamCity як засіб безперервної інтеграції », - розповідає Тетяна Литвиненко.
«За час роботи над проектом ми зіткнулися з двома основними труднощами. Перша була пов'язана з документуванням, оскільки у нас було недостатньо досвіду. Друга - спілкування з ментором за нашою ініціативою. Однак на ці проблеми нам вчасно вказали, і ми, по можливості, намагалися боротися з ними », - каже Андрій Балинський.
«Після першого демо ми вирішили продовжити проект і розширювати його можливості: додали нові алгоритми і створили візуальний інтерфейс для роботи з бібліотекою, так що тепер, при необхідності її продемонструвати, навіть далекому від програмування людині зрозуміло, як відбувається виконання алгоритмів», - резюмує Олександра Маришева.
А ось що говорить про роботу команди Денис Пишьев:
«В цілому, команда досить успішно працювала в рамках даного проекту: заявлена ​​функціональність була реалізована, якість коду хороше, при його оцінці використовувалися автоматизовані засоби аналізу, а також було проведено три ручних рев'ю коду».


Вітаємо хлопців з відмінними результатами і бажаємо подальших успіхів!

На фото - команда студентів ОНПУ